Haber

İmamoğlu’nun EYT üyelerine tazminat ödemediği ortaya çıktı.

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Tevfik Göksu, geçtiğimiz günlerde CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun şehri depreme hazırlamak yerine bütçenin büyük bir bölümünü reklam harcamalarına ayırdığını rakamlarla ortaya koydu.

Göksu, İmamoğlu’nun 2022’de beyin sarsıntısı için sadece 63.5 milyon TL, reklam için 908 milyon TL harcadığını belirtti. Reklam harcamalarının önemli bir kısmının Halk TV, Tele 1, KRT gibi yan kanallar ile Yeniçağ, Cumhuriyet, Birgün gibi kimsenin okumadığı gazetelere aktarıldığı ileri sürüldü. Belediye bütçesini kendi reklamları için kullanan İmamoğlu, kendi çalışanlarına sırtını döndü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe giren EYT yönetmeliği ile 2,5 milyondan fazla vatandaş emekliliğe hak kazandı. 2018 ve 2019 seçimlerinde EYT üzerinden siyasi rant toplayan muhalefet, AK Parti iktidarının çıkardığı düzenleme sonrası seçim süreçlerinde vatandaşa söylediği sözleri unuttu.

TAZMİNATLAR 4 AYDIR ÖDENMEDİ

İstanbullulara yıllardır hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve iştirakleri İSPER, Boğaziçi A.Ş ve İETT çalışanları, EYT yönetmeliğinden faydalanmak için işlemlerini başlattı. EYT kapsamında çıkışlarını İBB’ye bildiren yüzlerce personelin çıkış işlemlerine rağmen tazminatlarını henüz almadığı öğrenildi. 4 aydır İBB tarafından meşgul edildiğini belirten yüzlerce personel, “Tazminatları kademeli olarak ödeyeceğiz” ve “Parça kesim işlemleri yapıyoruz, tazminatınız hesabınıza yatırılacak” sözleriyle oyalandıklarını belirtti. Bu ay içinde hesap”, ancak aradan geçen 4 aya rağmen herhangi bir bedel ödenmedi.

SEÇİM DÖNEMİNDE KAMPANYA İÇİN PARA GÖNDERİLDİ

İBB yönetimi tarafından herhangi bir hukuki ilişki olmaksızın tazminatları ödenmeyen yüzlerce İBB çalışanı, zor durumda kaldıklarını ve şu anda herhangi bir yetkiliye ulaşmakta güçlük çektiklerini belirtti. İBB tarafından daha önce tüm emeklilerin tazminatlarının Mayıs ayının son haftasına kadar hesaplarına aktarılacağı belirtilmesine rağmen tazminatlarını alamayan emekli işçi, yönetimden aldıkları bilgileri şöyle anlattı:

“Son olarak görüştüğümüz yetkili, 14 ve 28 Mayıs’ta yapılan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bütçenin Millet İttifakı ve Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasına harcandığını ve tüm paranın seçim kampanyasına aktarıldığını belirtti. Tarih verdiler. . Ancak verdikleri sözleri yerine getirmediler, artık telefonlarımıza da cevap vermiyorlar.”

PROTESTO OLACAKLAR

Aylardır İBB’den alacaklarını ayarlayamayan emekli işçi, idareye de çağrıda bulunarak, hak ettikleri fiyatlar ödenmezse protesto etmek ve basın açıklaması yapmak için Saraçhane’ye gideceklerini bildirdi. öderler ve oyalanırlar.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu