Haber

Sel sonrası CHP’li belediyeye verilecek hibe 94 milyondan 10 milyona düşürüldü

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, geçen yıl Ayancık’ta yaşanan sel felaketinin ardından belediyeye verileceği belirtilen 94 milyon liralık ödeneğin 10 milyon liraya indirildiğini söyledi.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, Sinop’un Ayancık ilçesinde CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, CHP Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ve CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel. bir dokuma şirketini ziyaret etti.

Karadeniz, 11 Ağustos 2022’de Sinop’un Ayancık ilçesinde meydana gelen sel felaketiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Barış Karadeniz, “Selden sonra harçlık vereceklerdi. Ayancık Belediyemize 94 milyon hibe verildi, sonra 28 milyona, sonra 10 milyona indirdiler. Çok şükür 10 milyon verdiler” dedi.

‘KALAN PARAYI KREDİ OLARAK VERELİM DEDİLER VERMİYORLAR’

Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya’nın parayı talep ettiğini belirten Karadeniz, “Fakat Hayrettin Başkanımız verilmeyen parayı isteyince ‘Sana borç verelim’ dediler. Artık hibe değil kredi verelim dediler. Onu da vermediler. Ayancık’a hizmet etmesek de vatandaş gelip oyunu bize atıyor, yeniden iktidar olacağımızı düşünüyorlar. Ayancık artık öyle demeyecek. Türkiye’de öngörü şu anda Ayancık’ın kalbinde. Ayancık’ın dur deme zamanı 14 Mayıs” dedi.

KESKİN: REJİMİN ADI DEĞİŞTİ, CUMHURİYETİ KURAN İRADE GİDİYOR

CHP Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, seçimin değerli olduğunu belirterek, “Bu gerçekten önemli bir seçim çünkü Türkiye’de son 25 yılda, özellikle de son 10 yılda rejimin adı değişti. Cumhuriyeti kuran irade gitmiştir. Birçok farklı yönetim ortadan kalktı” dedi. (HABER MERKEZİ)

haberpamukkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu